Paul Laros

Erdal Gürdal

Kuaför, Güzellik Salonu, Solaryum

FSM Özlüce

SAÇLARINIZIN YAZ KIŞ SAĞLIKLI VE CANLI GÖRÜNMESİ İÇİN BU HATALARI YAPMAYIN!


 Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve canlı görünmesi için yapmanız gerekenler kadar, asla yapmamanız gereken şeyler de vardır. Saçlarınızın yıpranmasını sağlayan 5 etkeni sıralayacak olursak;

-Çok sık şampuan değiştirmek! Sürekli şampuan değiştirirseniz saçlarınız bu değişime ayak uyduramayabilir ve saç dökülmesi, kepeklenme gibi sorunlar meydana gelebilir.

-Duştan sonra saçları çok ıslakken taramak! Duştan sona mutlaka bir havlu yardımıyla saçlarınızdaki fazla sudan arındırın. Çok ıslakken saçları taramak kırılmasına neden olur.

-Kurutmaya dikkat! Saçlarınızı kuruturken kurutma makinesini saç diplerinden uçlara doğru tutun. Karışık bir şekilde kurutmak saçların parlaklığını kaybetmesine yol açar.

-Toplama şekli! Saçlarınızı sürekli toplamayın. Özellikle sımsıkı yapılan at kuyruğu ve topuzlar saçların hacmini kaybetmesine neden olur. Saçlarınızı arada açık bırakarak hava almasını sağlayın.

-Boyaya dikkat! Saçlarınızı boyuyorsanız kullandığınız boyanın organik olmasına özen gösterin. Ucuz boyaları saçlarınızdan uzak tutun!
© Erdal Gürdal 2016. All rights reserved